Aktualności

Auto Wicherek jak orkan Ksawery.

2013-12-17 09:47:33

teamSpektakl z nominacją do Oscara zafundowali swoim kibicom zawodnicy Auto Wicherka w spotkaniu 6. kolejki II Ligi Futsalu, w którym przeciwnikiem była drużyna Credo Futsal Piła. W minionej kolejce padły rekordowo wysokie wyniki, i choć rezultat obornickiej drużyny wypada przy nich dość blado, to trzeba przyznać, że nasi zawodnicy imponowali w każdym aspekcie gry. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:3, co dało Auto Wicherkowi awans na trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Z pewnego względu był to także bardzo sentymentalny dzień dla wszystkich ludzi związanych z halową odmianą piłki nożnej. Otóż wszyscy zgromadzeni kibice, mieli okazję zobaczyć w akcji ikonę polskiego Futsalu - Klaudiusza Hirscha, człowieka, który w swojej karierze zdobył 112 bramek w 125 występach w Ekstraklasie Futsalu, był najlepszym strzelcem Akademickich Mistrzostw Świata w Futsalu, trzy razy zdobywał Mistrzostwo Polski, a także awansował z Akademią FC Pniewy do grona najlepszych szesnastu klubów w Europie. Występ tak znanej osobistości w świecie polskiego Futsalu to ogrmony zaszczyt i wspaniała okazja do promocji II Ligi Futsalu w Polsce. To także spełniona obitnica trenera Hirscha, który niegdyś obiecał swoim partnerom z drużyny, że pewnego razu wystąpi z nimi na parkiecie. I słowa dotrzymał.

Przechodząc zaś do samego meczu, jego przebieg już od pierwszego gwizdka dyktowali zawodnicy Auto Wicherka. Bramki Marcina Antczaka, Łukasza Laskowskiego oraz dwa trafienia Bartosza Nogalskiego znacznie uspokoiły grę zespołu gospodarzy. Ważną interwencją wykazał się także Gracjan Stankiewicz, który na 5 sekund przed końcem pierwszej odsłony wybronił przedłużony rzut karny.

W drugiej połowie piłkarze Credo Piły ruszyli do wzmożonych ataków, jednak kolejne bramki były dziełem napastników gospodarzy, a dokładniej mówiąc, wyżej wymienionego, grającego trenera w ekipie Auto Wicherka - Klaudiusza Hirscha. Jedno trafienie niedzielnego popołudnia zaliczył także Marek Majchrzak. Przyjezdnym również udało się otworzyć worek z bramkami, a sama końcówka należała już w zasadzie do nich. Konto bramkowe drużyny Leszka Wicherka mogło być bardziej okazałe lecz strzały Tomasza Wicbergera nie potrafiły odnaleźć drogi do bramki zatrzymując się raz na słupku, a następnie na spojeniu słupka z poprzeczką. Ostatecznie Auto Wicherek wygrał w dobrym stylu pozostawiając po sobie znakomite wrażenie.

 

 

K.S. Auto Wicherek Oborniki 7:3 K.S. Credo Futsal Piła

  Marcin Antczak, Łukasz Laskowski, Bartosz Nogalski x 2, Klaudiusz Hirsch x 2, Marek Majchrzak

  Marek Majchrzak

« powrót
FACEBOOK
Następny mecz:
DATA: 20.09.2014
(SOBOTA)
godz. 15:00
VS.
K.S. Gniezno
K.S. Auto Wicherek Oborniki
Poprzedni mecz:
DATA: 13.09.2014
0:3
K.S. Auto Wicherek Oborniki
K.S. Gniezno
Strzelcy:
ZAWODNIK PLF HPP SUMA

1. Mikołaj Orczykowski 14 14
2. Marcin Antczak 9 9
3. Klaudiusz Hirsch 8 1 9
4. Mikołaj Siwecki 8 8
5. Marek Majchrzak 8 8
6. Bartosz Nogalski 4 1 5
7. Mateusz Ostrowski 4 4
8. Patryk Rau 3 3
9. Błażej Rzepczyk 3 3
10. Łukasz Laskowski 2 2
11. Tomasz Wicberger 2 2
12. Tomasz Rozmiarek 1 1
Sponsorzy:
Partnerzy:
Reklama:
.
Kreator stron internetowych - przetestuj