Aktualności

Dwa oblicza Wicherka. Pomeczowa relacja.

2011-11-21 10:56:27

logo_euromasterlogo_autowicherekWynikiem 5:3 dla gości zakończyło się wczorajsze, historyczne spotkanie 2 kolejki, grupy B, 2 ligi Futsalu, w ktorej Auto Wicherek Oborniki podejmował drużynę Euromaster Głogów. Niewątpliwie ozdobą tego spotkania było niecodzienne trafienie Mikołaja Siweckiego.

Pomimo porażki można dostrzec kilka pozytywów w postawie naszych piłkarzy, przede wszystkim na uwagę zasługuje fakt, że podobnie jak w poprzednim meczu, po pierwszej połowie schodziliśmy do szatni trzymając w garści prowadzenie. Niestety gorsza dyspozycja w drugiej połowie dała komplet punktów przyjezdnym.

Jak można się było spodziewać, od samego początku tempo i warunki gry dyktowali piłkarze Euromaster Głogów, którzy są jednym z głównych kandydatów do awansu do 1 ligi. Na uwagę zasługuje jednak dobre ustawienie piłkarzy Auto Wicherka w obronie, które nie dało większej możliwości i swobody gry przeciwnikom.

Ale mimo dzielnie odpieranych ataków nie uchroniliśmy się przed stratą gola. Po jednej z akcji goście objeli prowadzenie i wydawało się, że jest to początek końca naszej drużyny w tym meczu. Nic bardziej mylnego, jak pokazał ostatni mecz, nie lubimy się poddawać przy niekorzystnym wyniku i od razu zabraliśmy się za odrabianie strat. Już dosłownie po chwili Mateusz Ostrowski pewnym strzałem doprowadza do remisu. Nie przejęli się tym chyba piłkarze gości, ponieważ dalej kontynuowali swoje ataki i bezustannie parli na bramkę strzeżoną przez Gracjana Stankiewicza. Jednak akcja Auto Wicherka przeprowadzona kilka chwil później musiała dać im do myślenia, kiedy to swoją czwartą bramkę w drugim ligowym meczu zdobył nie kto inny jak Mateusz Ostrowski, dając naszej drużynie prowadzenie i w pełni ożywiając licznie zgromadzonych kibiców na trybunach. To był niesamowity rozwój wydarzeń. Szansę na podwyższenie wyniku jeszcze w pierwszej połowie miał Marcin Antczak, jednak jego mocny strzał z szóstego metra w sobie tylko wiadomy sposób zdołał zatrzymać bramkarz drużyny Euromaster Głogów. Konsekwencja i pełne skupienie w obronie oraz odważne ataki były kluczem do sukcesu w pierwszej połowie.

Niestety inne oblicze gry zaprezentowaliśmy w drugiej części spotkania. Po stałym fragmencie gry piekielnie mocnym strzałem do remisu doprowadzili głogowianie, a chwilę później bezlitośnie wykorzystany błąd w naszej obronie daje prowadzenie drużynie Euromaster. Nie były to najlepsze chwile dla Auto Wicherka. Ale nic na to nie poradzimy, że najbardziej lubimy gonić wynik. Tak też było i tym razem. Próbkę swojego talentu zaprezentował kibicom Mikołaj Siwecki, który w brazylijskim stylu wpakował piłkę do siatki rywala, nie dając nawet szans na reakcję bramkarzowi gości. 3:3.

Od tego momentu bramki strzelali już tylko przyjezdni, a mecz zakończył się wynikiem 5:3. Ostatnia bramka wpadła po przedłużonym karnym, który był wynikiem szóstego faulu naszych piłkarzy. Warta odnotowania w tej części gry jest jeszcze akcja Marcina Antczaka, który popisał się znakomitym przeglądem pola i pięknym podaniem otworzył drogę do bramki Tomaszowi Kustoniowi. Lecz przy tej akcji ponownie swoim znakomitym wyszkoleniem popisał się bramkarz drużyny przyjezdnych.

Należy przyznać, że pomimo porażki pozostawiliśmy po sobie pozytywne wrażenie. Choć musieliśmy bronić się przez cały mecz, nie przeszkodziło nam to w wyprowadzeniu ciekawy kontrataków i strzeleniu kilku bramek. Oczywiście nie uniknęliśmy też błędów, co boleśnie wykorzystali nasi przeciwnicy.

Za nami dwa mecze z dwoma najmocniejszymi ekipami w naszej grupie, z kolei przed nami, nadzieja i szansa na zdobycie pierwszych punktów. Dziękujemy licznie zgromadzonym kibicom, którzy pokazali, że przez cały mecz byli z nami i myślę, że tak jak my, do końca wierzyli w korzystny rezultat. Tym razem się nie udało, jednak dołożymy wszelkich starań, aby następny mecz był o wiele bardziej szczęśliwy dla naszego klubu. Bądźcie z nami.K.S. Auto Wicherek Oborniki 3:5 Euromaster Głogów

gole: Mateusz Ostrowski x 2, Mikołaj Siwecki

żółte kartki: Mikołaj Siwecki, Mateusz Ostrowski, Tomasz Kustoń

« powrót
FACEBOOK
Następny mecz:
DATA: 20.09.2014
(SOBOTA)
godz. 15:00
VS.
K.S. Gniezno
K.S. Auto Wicherek Oborniki
Poprzedni mecz:
DATA: 13.09.2014
0:3
K.S. Auto Wicherek Oborniki
K.S. Gniezno
Strzelcy:
ZAWODNIK PLF HPP SUMA

1. Mikołaj Orczykowski 14 14
2. Marcin Antczak 9 9
3. Klaudiusz Hirsch 8 1 9
4. Mikołaj Siwecki 8 8
5. Marek Majchrzak 8 8
6. Bartosz Nogalski 4 1 5
7. Mateusz Ostrowski 4 4
8. Patryk Rau 3 3
9. Błażej Rzepczyk 3 3
10. Łukasz Laskowski 2 2
11. Tomasz Wicberger 2 2
12. Tomasz Rozmiarek 1 1
Sponsorzy:
Partnerzy:
Reklama:
.
Kreator stron internetowych - przetestuj