Aktualności

Lider wciąż niepokonany. Porażka w Głogowie.

2012-02-20 11:20:47

logo_euromasterlogo_autowicherekW dniu wczorajszym na hali sportowej w Głogowie licznie zgromaczony tłum przybył obejrzeć zmagania 9. kolejki II ligi Futsalu, w których lider tych rozgrywek - Euromaster Głogów podejmował zespół zamykający stawkę czyli drużynę K.S. Auto Wicherek Oborniki.

Głogowianie w tym sezonie nie stracili jeszcze ani jednego punktu i to oni od samego początku byli uznawani za faworytów tego spotkania. Z kolei Auto Wicherek, niesiony mocnym podmuchem wiatru w żagle, po pierwszym w tym sezonie zwycięstwie w ostatniej kolejce, gotów był do sprawienia kolejnej niespodzianki. No i od pierwszego gwizdka rzuciliśmy się do ataków rozpoczynając spotkanie mocnym akcentem, oddając kilka groźnych strzałów na bramkę rywala i narzucając swoje tempo gry w pierwszych minutach spotkania. Jednak doświadczenie, szybkość i spryt naszych rywali bardzo szybko dały o sobie znać i po dwóch zabójczych kontratakach zaaplikowali nam dwa gole. Chwilę później za sprawą Marcina Antczaka, który mocnym, płaskim strzałem tuż przy słupku zdobył kontaktową bramkę, znów wracamy do gry.

Gra toczyła się w szybkim tempie, bardzo dobrze realizowaliśmy założenia taktyczne, jednak świetnie spisujący się tego dnia bramkarz drużyny Euromaster Głogów był trudnym przeciwnikiem do pokonania. Stworzyliśmy sobie kilka naprawdę dobrych sytuacji do strzelenia kolejnych goli, ale swoje okazje marnowali m.in. Mateusz Ostrowski, Mikołaj Siwecki czy Łukasz Laskowski, którzy byli jednymi z najjaśniejszych punktów naszej drużyny w pierwszej części spotkania. Zdecydowanie najjaśniejszym punktem w naszych szeregach był Gracjan Stankiewicz, który zebrał ogromne brawa broniąc rzut karny i ratując Auto Wicherka w dwóch zapierających dech w piersiach sytuacjach, po których wszyscy widzieli już piłkę w siatce. Ale Euromaster Głogów pokazał dlaczego to właśnie oni przewodzą w tabeli naszej grupy i do końca pierwszej połowy meczu dołożył jeszcze dwa trafienia i do przerwy przegrywaliśmy 4:1, choć z gry wynikało coś zupełnie innego.

W drugiej połowie, mimo wysokiego prowadzenia, Euromaster nie spuszczał z tonu. Ich kontrataki były bardzo skuteczne, co sprawiało, że czuliśmy się w tym meczu bezradni. Ta część gry w zasadzie w pełni należała do gospodarzy, choć mimo niekorzystnego wyniku staraliśmy się walczyć do końca i ubytki w doświadczeniu i szybkości w stosunku do naszego rywala nadrabiać piekielnie nadszarpniętą ambicją. Próbowaliśmy różnych wariantów taktycznych włączając w to grę w przewadze i udało nam się zdobyć dwie bramki. Najpierw w cztery oczy z bramkarzem znalazł się Mikołaj Siwecki, który sprytnie przeniósł piłkę nad interweniującym golkiperem umieszczając ją w siatce rywali, a następnie mocny strzał Łukasza Laskowskiego na długi słupek zamknął Mateusz Ostrowski. Jednak mimo tego wypadliśmy w tej części spotkania blado na tle naszego przeciwknika, który zaaplikował nam 5 kolejnych goli ustalając rezultat spotkania na 9:3.

Szybkość i przede wszystkim doświadczenie drużyny Euromaster Głogów, a do tego fakt, że ich zawodnicy są bardzo silni fizycznie, dały naszym przeciwnikom ogromną przewagę. Nikogo nie powinno dziwić, że głogowianie są niepokonaną drużyną w naszej lidze i myślę, że nie mamy co się martwić poniesioną porażką. Przed nami kolejne spotkania z drużynami, które z pewnością są do pokonania i teraz skupiamy się tylko na nich. Walka o kolejne punkty dalej trwa... Bądźcie z nami!!

Euromaster Głogów 9:3 K.S. Auto Wicherek Oborniki

gole: Marcin Antczak, Mikołaj Siwecki, Mateusz Ostrowski

żółta kartka: Marek Majchrzak