Aktualności

O krok od podium...

2013-04-13 18:53:52

kBrakuje słów by opisać to co wydarzyło się w sobotnie popołudnie w hali sportowej w Obornikach w spotkaniu ostatniej kolejki II ligi Futsalu. Świetna pierwsza połowa i początek drugiej, a następnie dramat, którego wytłumaczyć nie idzie. Łzy bezradności nachodzą do oczu, burza uczuć kołacze serce, nie tak miało to wszystko się ułożyć. Największe przeprosiny należą się kibicom, którzy poświęcili swój wolny czas, by być świadkiem tego beznadziejnego spektaklu.

Ogromny szacunek, szczere gratulacje i wielkie ukłony Klub Sportowy Auto Wicherek Oborniki kieruje w stronę dzisiejszego rywala - drużyny UKS Orlik Mosina. Goście rozegrali perfekcyjną drugą połowę i pokazali niesamowity charakter. Zespół walczył do samego końca i to im należy się trzeci stopień ligowego podium, co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości. Byłoby nie w porządku dla zespołu Mosiny, gdybyśmy nie wspomnieli nic o samym przebiegu spotkania.

Pierwsza połowa była bardzo emocjonującym widowiskiem, Auto Wicherek był bardzo zaangażowany i było widać, że gospodarzom zależy na zgarnięciu kompletu punktow. Już w 3. minucie oborniczanie wyszli na prowadzenie, po dość szczęśliwym trafieniu Bartosza Nogalskiego, po którym piłka rykoszetem wpadła do siatki kompletnie myląc bramkarza. Warto dodać, że ostatnie podanie było dziełem Mikołaja Orczykowskiego. W tej części gry Auto Wicherek atakował, grał z pomysłem i skutecznie się bronił.

Druga połowa to również wymarzony dla nas początek, już w 40. sekundzie Mikołaj Orczykowski dołożył kolejną cegiełkę podwyższając wynik meczu na 2:0 po podaniu Mateusza Ostrowskiego i oborniczanie byli w komfortowej sytuacji. Okazało się, że drużyna poczuła się zbyt komfortowo, bo to co działo się od tego czasu nie powinno wydarzyć się nigdy, szczególnie w spotkaniu tej rangi. Zawodnicy UKS Orlik Mosiny ruszyli do ataku i krok po kroku zaczęli odrabiać straty. Goście okazali się niesamowicie skuteczni, z zimną krwią wykorzustując wszystkie błędy, jakie popełniali zawodnicy Auto Wicherka. O tym jak beznadziejna była dla nas druga połowa świadczy też fakt, że ostatnią bramkę goście strzelili dokładnie równo z sereną kończącą spotkanie. Gorzej bieg wydarzeń potoczyć się dla nas nie mógł.

Było to ostatnie ligowe spotkanie Auto Wicherka w tym sezonie, tym samym zakończyliśmy rozgrywki na 4. miejscu z dorobkiem 16 punktów. Pokładamy ogromną nadzieję, że to co wydarzyło się w tegorocznej kampanii wzmocni nasz zespół i w przyszłym sezonie drużyna powróci jeszcze silniejsza i bardziej zmotywowana. Przed nami długie wakacje, będzie mnóstwo czasu by wyciągnąć wnioski nie tylko z dzisiejszego, ale także z kilku poprzednich spotkań. Niedługo wideo z dzisiejszego meczu.

K.S. Auto Wicherek Oborniki 2:5 UKS Orlik Mosina

gole: Bartosz Nogalski, Mikołaj Orczykowski