Aktualności

Remisujemy w Pile.

2014-03-07 11:08:50

szym"A wszystko to marność i pogoń za wiatrem..." jak napisał biblijny mędrzec Kohelet i jak za nim możemy w kilku słowach streścić środowy występ Auto Wicherka. Marna gra, marny wynik, marna zdobycz punktowa, jednym słowem zmarnowana szansa na dogonienie naszych rywali. Zaległe spotkanie w ramach 15. kolejki II Ligi Futsalu pomiędzy Credo Futsal Piła a Auto Wicherkiem Oborniki zakończyło się remisem 3:3.

Już od samego początku gra Auto Wicherka wyglądała bardzo niepokojąco, co przełożyło się na wynik i po pierwszych 10 minutach meczu przegrywaliśmy 0:2. W tym czasie robił co mógł niezastąpiony tego dnia Szymon Jankowski, któremu należą się największe brawa, bo gdyby nie on wynik byłby o wiele wyższy. Po drugiej straconej bramce wreszcie oborniczanie wzięli się w garść i sygnał do ataku dał nie kto inny jak grający trener Auto Wicherka - Klaudiusz Hirsch, który mierzonym strzałem prosto w okienko bramki pilskiego golkipera, nie dał mu żadnych szans na skuteczną interwencję.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy było już 2:2, po znakomicie rozegranej akcji, którą zakończył Mikołaj Orczykowski. A więc jeszcze przed rozpoczęciem drugiej części spotkania Auto Wicherek wrócił do gry.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla przyjezdnych i w 29' minucie spotkania Auto Wicherek Oborniki po raz pierwszy w tym meczu wyszedł na prowadzenie. Strzelcem bramki ponownie został Mikołaj Orczykowski wykańczając świetną akcję kolegów. Mimo ataków z jednej i z drugiej strony wydawało się, że ten wynik utrzyma się do końca lecz niestety jeden indywidualny błąd sprawił, że grający do końca gospodarze, którzy w tym spotkaniu nie odpuszczali ani jednej piłki, doprowadzili do wyrównania.

Był to trudny moment dla obornickiego Auto Wicherka, który w końcówce zdecydował się na grę z wycofanym bramkarzem. Niestety dobrze zorganizowani w obronie pilscy zawodnicy nie dopuścili do utraty kolejnej bramki i tym samym remis 3:3 stał się faktem.

K.S. Credo Futsal Piła 3:3 K.S. Auto Wicherek Oborniki