Aktualności

Smoki zwyciężają w Obornikach.

2012-02-05 22:50:43

logo_autowichereklogodragons6:2 - takim wynikiem zakończył się dzisiejszy pojedynek, w którym K.S. Auto Wicherek Oborniki podejmował wicelidera 2 grupy II Ligi Futsalu, czyli drużynę Red Dragons Pniewy.

Spotkanie od samego początku toczone było w szybkim tempie, obie drużyny szukały swoich szans w grze z kontrataku lecz na pierwszą bramkę musielismy czekać do 6. minuty. Na korzyść pniewian podyktowany został rzut wolny, a piłka po bezpośrednim uderzeniu znalazła lukę w dwuosobowym murze Auto Wicherka, po czym obok słupka i bezradnego Gracjana Stankiewicza trafiła prosto do bramki.

Rywale poszli za ciosem i już minutę później cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia. Smoki zdobyły gola po mocno oddanym strzle z dystansu. Zmylony przy tej akcji był nasz bramkarz, przez co, po raz drugi, nie miał szans na udaną interwencję.

Auto Wicherek po stracie dwóch szybkich goli nie zamierzał rezygnować z walki o korzystny rezultat. Kilka groźnych strzałów oddał Mateusz Ostrowski, a nadzieję w serca gospodarzy wlał, będący ostatnio w bardzo dobrej formie strzeleckiej, Mikołaj Siwecki, który wykończył bardzo ładną, zespołową akcję, strzałem z lewej strony w długi róg bramki rywali. Do końca pierwszej połowy trwała zacięta walka, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron walka trwała nadal i widać było, że obie drużny mają ambicje na zgarnięcie kompletu punktów w tym meczu. Akcja przenosiła się z jednej bramki pod drugą i przez długi czas żadna ze stron nie potrafiła znaleźć drogi do siatki rywala. Piłkarze Auto Wicherka pokazali kilka ciekawych zagrań w ataku lecz zabrakło tego co najważniejsze, czyli skutecznego wykończenia. W grze obronnej przez długi czas gra również wyglądała dobrze, a, prawdopodobnie, jedyny poważny błąd w kryciu, bezlitośnie wykorzystali przyjezdni, po raz trzeci w tym spotkaniu umieszczając piłkę w bramce strzeżonej przez Gracjana Stankiewicza.

Po tej bramce Auto Wicherek poszedł na całość i do końca spotkania gospodarze grali z wycofanym bramkarzem. Rezultatem takiej gry były niestety kolejne trzy bramki zaaplikowane tym razem przez bramkarza Smoków. W międzyczasie wywalczyliśmy jeszcze rzut karny, który wykorzystał Mateusz Ostrowski, zmniejszając rozmiary porażki.

Mecz w wykonaniu obu drużyn musiał się podobać każdemu, kto przybył obejrzeć na żywo te ciekawie zapowiadające się zmagania. Rezultat nie oddaje w pełni tego, co zostawiliśmy dziś na boisku i kolejny raz schodzimy z parkietu odczuwając piekący niedosyt. Momentami nasza gra wyglądała znakomicie, jednak wciąż nie potrafimy znaleźć skutecznej drogi do siatki rywali. Nasza przygoda z futsalem tak naprawdę dopiero się zaczyna, więc trzymajcie za nas kciuki i bądźcie z nami, bo nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa!

K.S. Auto Wicherek Oborniki 2:6 Red Dragons Pniewy

gole: Mikołaj Siwecki, Mateusz Ostrowski