Aktualności

Zapowiedź: 1/16 HPP - K.S. Auto Wicherek Oborniki vs. KS Gniezno

2013-02-08 08:43:54

plakatJuż jutro, czyli w sobotę, 9 lutego, K.S. Auto Wicherek Oborniki kolejny raz podejmie rękawice w walce o awans do następnej rundy Halowego Pucharu Polski. Przeciwnik nie byle jaki, bo znajdujący się w ścisłej czołówce 1. ligi i walczący o awans do Ekstraklasy Futsalu. Przeciwnik, który w zeszłym sezonie był uczestnikiem Final Four tego prestiżowego turnieju, jakim niewątpliwie jest Puchar Polski i który w swoich szeregach posiada reprezentanta polskiej kadry narodowej. KS Gniezno - bo o nim mowa, zagości jutro w Obornikach w spotkaniu 1/16 Halowego Pucharu Polski.

Gnieźnianie w tym sezonie spisują się imponująco, zajmując trzecią lokatę w 1. lidze i mając na koncie tyle samo punktów co drugi Euromaster Głogów, a do lidera tracą tylko trzy oczka. Biało-czerwoni na własnym parkiecie w tym sezonie nie przegrali jeszcze ani razu. Co więcej, drużyna nie zanotowała nawet ani jednego remisu, wygrywając wszystkie dotychczasowe mecze przed własną publicznością. Gorzej wygląda forma gnieźnian, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. Podopieczni trenera Pawła Hoefta w trzech ostatnich meczach na obcych parkietach zdobyli zaledwie jeden punkt. Ciekawostką dla kibiców Auto Wicherka może być fakt, że ten jeden punkt wywalczyli z poprzednim pucharowym przeciwnikiem obornickiej drużyny, zespołem Red Dragons Pniewy. Dobrą wiadomością dla nas jest również fakt, że w drużynie gości na mecz z Auto Wicherkiem zabraknie filaru drużyny, będącego w tym czasie na zgrupowaniu kadry Polski - Bartosza Łeszyka. Mimo tak wielkiego osłabienia, drużyna KS Gniezno, i tak pozostaje faworytem sobotniego pojedynku.

Auto Wicherek po raz pierwszy w historii wystąpi na tym etapie rozgrywek o Halowy Puchar Polski. Awans do kolejnej rundy i wyeliminowanie tej klasy przeciwnika było by sporym sukcesem i nie lada niespodzianką w futsalowym środowisku. Oborniczanie po serii dobrych występów musieli, w ostatni weekend, uznać wyższość rewelacyjnego w tym sezonie TAF'u Euro-Drób Toruń, odnosząc tym samym pierwszą w tym sezonie porażkę na własnym parkiecie. Jutrzejszy mecz ma być rehabilitacją za zeszłotygodniową wpadkę. Będzie o to niestety bardzo trudno, gdyż po meczu z toruńską ekipą do listy kontuzjowanych dołączył kolejny zawodnik - Tomasz Wicberger, którego raczej nie zobaczymy w pojedynku z KS Gniezno. Z naszym najbliższym rywalem mieliśmy okazję spotkać się już raz w bezpośrednim starciu, a miało to miejsce przed rozpoczęciem ligi w ramach przedsezonowych przgotowań. Mecz wtenczas odbył się w Gnieźnie, a Auto Wicherek musiał uznać wyższość biało-czerwonych przegrywając 2:5. Mecze pucharowe rządzą się jednak własnymi prawami i choć oborniczanie przystąpią do jutrzejszego spotkania z pozycji outsidera, nie raz udowodnili już, że w meczach o stawkę potrafią grać niezwykle skutecznie. Jak będzie jutro? Czy zobaczymy Auto Wicherka w kolejnej fazie Pucharu?

Po odpowiedź na to i wiele innych pytań zapraszamy w sobotę, 9 lutego o godz. 13:00 do hali OCS w Obornikach, przy ul. Obrzyckiej 88 na wielkopolską bitwę o 1/8 Halowego Pucharu Polski. Bądźcie z nami!!!


K.S. Auto Wicherek Oborniki vs. KS Gniezno
data: 09 lutego 2013 (sobota)
początek spotkania: godz: 13:00
miejsce: hala OCS w Obornikach, ul. Obrzycka 88
kontuzjowani: Tomasz Kustoń, Marcin Antczak, Tomasz Wicberger

« powrót
FACEBOOK
Następny mecz:
DATA: 20.09.2014
(SOBOTA)
godz. 15:00
VS.
K.S. Gniezno
K.S. Auto Wicherek Oborniki
Poprzedni mecz:
DATA: 13.09.2014
0:3
K.S. Auto Wicherek Oborniki
K.S. Gniezno
Strzelcy:
ZAWODNIK PLF HPP SUMA

1. Mikołaj Orczykowski 14 14
2. Marcin Antczak 9 9
3. Klaudiusz Hirsch 8 1 9
4. Mikołaj Siwecki 8 8
5. Marek Majchrzak 8 8
6. Bartosz Nogalski 4 1 5
7. Mateusz Ostrowski 4 4
8. Patryk Rau 3 3
9. Błażej Rzepczyk 3 3
10. Łukasz Laskowski 2 2
11. Tomasz Wicberger 2 2
12. Tomasz Rozmiarek 1 1
Sponsorzy:
Partnerzy:
Reklama:
.
Kreator stron internetowych - przetestuj