Aktualności

Zapowiedź: UKS Orlik Mosina vs. K.S. Auto Wicherek Oborniki

2013-02-12 08:56:29

lineupJuż dziś, meczem z UKS Orlik Mosina drużyna Auto Wicherka rozpocznie ostatnią, 10. kolejkę spotkań rundy zasadniczej II ligi Futsalu w grupie pomorskiej. Nie oznacza to, że będzie to ostatni mecz obornickich piłkarzy. Przypomnijmy, że w ostatni weekend lutego drużna Leszka Wicherka wybierze się do Gdańska, by tam rozegrać zaległe spotkanie 8. kolejki z tamtejszym Vamosem.

Do meczu z Mosiną Auto Wicherek Oborniki przystępuje po serii dwóch porażek z rzędu. Najpierw oborniczanie musieli uznać wyższość TAF'u Euro-Drób Toruń, a następnie przegrywając z pierwszoligowym KS Gniezno odpadli z rozgrywek Halowego Pucharu Polski. Goście będą więc mieli zaostrzony apetyt na wywiezienie kompletu punktów. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami nie wyłoniło zwycięzcy, a w Obornikach padł wtenczas wynik remisowy 1:1.

Ponad to do meczu z Mosiną oborniczanie przystąpią w osłabionym składzie. Kontuzja Tomasza Wicbergera, której nabawił się w meczu z TAF'em Toruń okazała się o wiele poważniejsza niż początkowo przypuszczano i lewonożny zawodnik Auto Wicherka będzie pauzował kilka następnych tygodni. Do tego dochodzi czerwona kartka dla Mikołaja Siweckiego, która wyklucza go z gry właśnie w dzisiejszym spotkaniu. Na całe szczęście Mikołaj będzie już gotowy na mecz z Vamosem Gdańsk. Do lekkich treningów powrócił natomiast Marcin Antczak, ale przed tym zawodnikiem jeszcze długa droga nim będziemy mogli go zobaczyć w trykocie obornickiego zespołu.

UKS Orlik Mosina to, oprócz chojnickich Czerwonych Diabłów, drużyna, która najczęściej lubi tracić gole w naszej lidze. Dzisiejsi gospodarze tracą średnio niemal 5 bramek na mecz, natomiast bramkarze Auto Wicherka wyciągają piłkę z siatki niewiele ponad 2,5 raza na jedno spotkanie. Dodatkowo mosinianie mają najgorszy atak w lidze, więc jeśli statystyka dopisze w dzisiejszym pojedynku, wielce prawdopodobnym jest scenariusz, w którym Auto Wicherek wywiezie z obcego terenu 3 punkty. Jak pokazało jednak pierwsze spotkanie - nie będzie o to łatwo, tym bardziej, że goście będą musieli sobie radzić bez dwóch podstawowych zawodników.

Zwycięstwo jest o tyle ważne dla ekipy z Obornik, że pozwoli im na utrzymanie kontaktu z Vamosem Gdańsk, który wygrał swoje ostatnie zaległe spotkanie i w obecnej chwili o dwa punkty wyprzedza Auto Wicherka. Jak tabela będzie przedstawiać się dziś wieczorem? Trzymajcie kciuki za naszych obornickich futsalowców!!


UKS Orlik Mosina vs. K.S. Auto Wicherek Oborniki
data: 12 lutego 2013 (wtorek)
pocżątek spotkania: godz: 20:30
miejsce: hala OSiR, ul. Szkolna 1, Mosina
kontuzje: Tomasz Kustoń, Marcin Antczak, Tomasz Wicberger
występ niemożliwy: Mikołaj Siwecki (czerwona kartka)

« powrót
FACEBOOK
Następny mecz:
DATA: 20.09.2014
(SOBOTA)
godz. 15:00
VS.
K.S. Gniezno
K.S. Auto Wicherek Oborniki
Poprzedni mecz:
DATA: 13.09.2014
0:3
K.S. Auto Wicherek Oborniki
K.S. Gniezno
Strzelcy:
ZAWODNIK PLF HPP SUMA

1. Mikołaj Orczykowski 14 14
2. Marcin Antczak 9 9
3. Klaudiusz Hirsch 8 1 9
4. Mikołaj Siwecki 8 8
5. Marek Majchrzak 8 8
6. Bartosz Nogalski 4 1 5
7. Mateusz Ostrowski 4 4
8. Patryk Rau 3 3
9. Błażej Rzepczyk 3 3
10. Łukasz Laskowski 2 2
11. Tomasz Wicberger 2 2
12. Tomasz Rozmiarek 1 1
Sponsorzy:
Partnerzy:
Reklama:
.
Kreator stron internetowych - przetestuj