O nas:

Klub Sportowy Auto Wicherek Oborniki jest dość młodym klubem o krótkiej lecz bogatej historii. Początek naszej działalności przypada na 2007 rok, kiedy zadebiutowaliśmy pod nazwą firmy pana Leszka Wicherka, jako drużyna bez żadnego ogrania oraz doświadczenia, na turnieju firm, w którym byliśmy jednym z przegranych. Do dnia dzisiejszego pozostała jedynie nazwa zespołu, natomiast zmienili się zawodnicy reprezentujący jego barwy, a także w znacznym stopniu wzrosła liczba sukcesów osiąganych przez klub oraz, co najwiażniejsze, poziom oraz styl gry.
Historia naszego klubu jest krótka, jednak bogata w sukcesy. Od 2007 do 2011 roku zbieramy doświadcznie, będąc uczestnikiem wielu prestiżowych, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich turniejów. Do naszej klubowej galerii trafiła wiele cennych trofeów oraz pucharów, jednak nasza klubowa przygoda, tak naprawdę dopiero się rozkręca.
Od 2010 roku prowadzimy ścisłą współpracę z, dwukrotnym mistrzem Polski w Futslu, drużyną Akademia FC Pniewy. Będąc pod okiem najlepszego fachowca w tej dziedzinie - Klaudiusza Hirscha, krok po kroku rozwijamy nasze piłkarskie kompetencje.
Pełnoprawnym Klubem Sportowym stajemy się w roku 2011, uzyskując licencję Polskiego Związku Piłki Nożnej umożliwiającą start w rozgrywkach Polskiej Ligii Futsalu. W ten sposób rozpoczyna się nasza prawdziwa przygoda z Futsalem, a my stajemy się klubem II Polskiej Ligi Futsalu w sezonie 2011/2012. Debiutancki sezon, choć daleki od ideału, daje nam niezbędne doświadczenie. Odnosimy zaledwie 3 zwycięstwa oraz 1 remis i pomimo niesmaku apetyt wyostrza się jeszcze bardziej. Ostatecznie zajmujemy 5. miejsce.
Kolejny sezon rozpoczynamy o wiele lepiej od poprzedniego już od samego początku trzymając się szczytu tabeli.
W tej kampanii ustanawiamy nasz bramkowy rekord pokonując na wyjeździe drużynę Red Devils II Chojnice 11:4, a Marek Majchrzak strzela w tym meczu aż 6 goli ustanawiając tym samym kolejny klubowy rekord. Sezon 2012/2013 to także świetny występ w Halowym Pucharze Polski. Najpierw wygrywamy grupę rundy wstępnej HPP, by następnie po świetnym meczu z pierwszoligowym Red Dragons Pniewy awansować do 1/16 tych prestiżowych rozgrywek. Tam odpadamy z innym pierwszoligowcem - KS Gniezno, którego barw broni reprezentant Polski w Futsalu - Bartosz Łeszyk. Ostatecznie sezon kończymy pechowo. Z powodu licznych kontuzji rozgrywamy serię meczów bez zwycięstwa i kończymy rozgrywki dopiero na 4. pozycji z czteroma punktami straty do podium.
Od września 2011 roku prowadzimy także zajęcia rekreacyjno-sportowe dla młodzieży. Obecnie zgromadziliśmy grupę dzieci w wieku 8-13 lat. Zajęcia te rozwijają sprawność ruchową dzieci, ich technikę, a także uczą podstaw gry w Futsal.
Jesteśmy drużyną nastawioną na odnoszenie sukcesów. Naszym celem jest doskonalenie rzemiosła piłkarskiego i stawanie się coraz lepszym
zespołem. Chcemy promować sport, a przede wszystkim tą jego
dziedzinę, w której jesteśmy najlepsi, czyli Futsal. Naszą postawą
na boisku będziemy dążyć do tego, aby miasto Oborniki, kojarzyło się z
ambicją i wolą walki, wszytkim ludziom związanym ze
środowiskiem piłkarskim. Bo Futsal to nasza pasja. Każdy w naszym
klubie kieruje się mottem, że jeżli warto coś robić, to warto to robić
DOBRZE!!
Reklama:
Kreator stron internetowych - przetestuj